1. Adventní víkend 2018

03.12.2018

Program společného odpoledne jsme zahájili Jarmarkem výrobků místních školáků a přípravou bohatého občerstvení s grilováním.

Celé odpoledne doprovázela četná vystoupení známých umělců, například Ivety Dufkové a Roberta Šicha, ale také vystoupení žáků Mš a Zš Malá Hraštice, která si děti s láskou nacvičili.

Náš anděl rozdával všem zlaté úsměvy a dětěm malé dárečky, vzpomínalo se však také na paní učitelky Ježkovou a Zamrazilovou, které v naší škole učily mnoho generací místních obyvatel.

Tak jako každý rok proběhla u kapličky na návsi

v Malé Hraštici celodenní akce s bohatým kulturním programem u příležitosti první adventní soboty.

Náš tým začal již dopoledne přípravou pohoštění  pro místní seniory na každoroční předvánoční posezení v sokolovně a následně pořádáním oběda spolu s Mikulášskou pro neziskovou organizaci Zajíček na koni, kterou takto podporujeme již několik let.

Jako poděkování za pohostinnost nám děti věnovali nejen své radostné úsměvy, ale vyrobili pro nás vlastnoručně háčkované cukroví, kterým se tak můžeme pyšnit v naší provozovně, kde je vystaveno jako součást naší vánoční výzdoby.

Jak celá akce, kterou zařizovala a sponzorovala především paní Stanislava Kortánová za pomoci celého týmu zaměstnanců Cukrářství a Pekařství Stáňa, si můžete ve fotografiích prohlédnout níže.

Navečer proběhla Rybova mše a svěcení našeho nového betlému P. Jozefem  Andrejčákem, O.Cr. , který je duchovním správcem Římskokatolické farnosti Starý Knín.

Společné setkání pak bylo zakončeno rozsvěcením Vánočního stromu a bohatým ohňostrojem