Vzpomínky na Karla Gotta

10.10.2019
S velkou úctou a respektem vzpomínáme i my v těchto dnech na mistra Karla Gotta a na počest jeho památce nám dovolte podělit se o naše vzpomínky na momenty, kdy se naše osudy s mnohonásobným zlatým slavíkem v minulosti střetly a to hned několikrát.

Dort který sklidil velký obdiv nejen vítěze měřil na výšku 2,5 metr, upoutal pozornost originálním podstavcem, ten byl ve tvaru osmihranu z marcipánu, znázorňoval panorama Hradčan a měl na šířku 1,7 metru.


Nejstarší a nejsladší vzpomínky však nejsou jedinými, je tomu přesně deset let co se ke gratulantům jubilea 60tých narozenin naší paní majitelky přidal sám osobně tento neuvěřitelně charizmatický, vždy usměvavý gentleman, jehož největšími dary byla pokora, skromnost a božský hlas.

Děkujeme Vám mistře za vše po ta dlouhá léta a slibujeme, že naše vzpomínky budou v naší mysli uchovány navždy.

Poprvé tomu bylo v Lednu 1987, při vyhlášení ankety Televizní rolnička za rok 1986 (předchůdce dnešní ankety TýTý), kdy tým maličké cukrářské dílny z pekárny a cukrárny v Novém Kníně v čele s paní Stanislavou Kortánovou obdržely velkou výzvu zhostit se nelehkého úkolu o němž však samy snily - vyrobit prestižní dort pro absolutního vítěze velké ceny, kterým se stal právě mistr Karel Gott.

To však našim cílevědomým cukrářkám nestačilo a tak se o dva roky později historie opakovala, tentokrát však dort pro vítěze, kterým se stal opět Božský Kája, měřil na výšku neuvěřitelných    3,6 metru, na šířku téměř 2,5 metru a vážil přes 170 kilogramů.